Συνέχεια στο νικηφόρο σερί για την ομάδα του Βαγγέλη  Ρέντζου.

Μετά από μια ακόμα καλή εμφάνιση η ομάδα του Εθνικού κέρδισε με 2-0 την Αναγέννηση Μοσχάτου σε αγώνα για το εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΠ.

Με συνεχή επιθετικό προσανατολισμό και χωρίς να απειληθούν σε κανένα σημείο του αγώνα, οι Πειραιώτες πέτυχαν απο ενα τέρμα σε κάθε ημίχρονο με σκόρερ τον Παλούκη, ενώ είχαν 2 δοκάρια με τους Βατίστα και Παλούκη και δημιούργησαν πάρα πολλές καλές ευκαιρίες που δεν αξιοποίησαν.

Ο προπονητής των κυανόλευκων, Βαγγέλης Ρέντζος δήλωσε:

'' Έχουμε πολλές απουσίες, και είχαμε και στις προπονήσεις τις τελευταίες εβδομάδες, αλλά όλα τα παιδιά που παίζουν σε κάθε αγώνα δείχνουν ότι βελτιώνονται και έχουν σωστή αγωνιστική συμπεριφορά.

Χτίζουμε μια νέα ομάδα και είμαι ευχαριστημένος με την προσπάθεια και την πρόοδο των παικτών μου.

Δυστυχώς στο παιχνίδι αυτό είχαμε και ένα τραυματισμό με σπάσιμο χεριού παίκτη μας και αυτό επισκιάζει όλα τα άλλα.

Αν είμαστε πλήρεις είμαστε σε άλλο επίπεδο, αλλά δεν θα αλλάξουμε τις προτεραιότητες που σωστά βάζουν τα παιδιά μας και είμαστε ευτυχείς που έχουμε πολλούς παίκτες με καλή σχολική επίδοση και προτεραιότητα αυτή την χρονική περίοδο τις  σπουδές τους.

Επομένως η κατάκτηση του πρωταθλήματος δεν είναι προτεραιότητα μας φέτος''.