Απρόσμενη γκέλα σημείωσε εχθές ο Μανδραικός στον Ασπρόπυργο ενάντια στον τοπικό Πυρρίχιο, μένοντας στο 1-1, με αποτέλεσμα να μπει φωτιά στην κορυφή, εφτά αγωνιστικές πριν το τέλος του Πρωταθλήματος της ΕΠΣΔΑ.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν την ομάδα της Μάνδρας στο 33ο λεπτό, με τον Παπαδόπουλο να ανοίγει το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, και συγκεκριμένα στο 68', ο Μονέ που είχε μπει νωρίτερα αλλαγή, έφερε το ματς στα ίσια, γλυτώνοντας απο την ομάδα του την ήττα.

Ο τεχνικός των κυανόλευκων, Θεόφιλος Καλύβας, δεν έμεινε ικανοποιημένος απο το αποτέλεσμα, τονίζοντας οτι έτσι όπως πάει το πράγμα ο Πρωταθλητής θα παιχτεί μέχρι την τελευταία αγωνιστική:

''Δυστυχώς πετάξαμε ένα ολόκληρο ημίχρονο.

Είχαμε μια φλύαρη πρωτοβουλία μεν, αλλά ο Πυρρίχιος στην μοναδική του φάση πέρασε μπροστά στο σκορ και μας αιφνιδίασε.

Στο δεύτερο μέρος, προσπαθήσαμε να αλλάξουμε κάποια πράγματα.

Πρέπει να καταλάβουμε, οτι και οι άλλες ομάδες που αντιμετωπίζουμε θα είναι πιο ανταγωνιστικές σε σχέση με τον πρώτο γύρο.

Πάνω απο όλα όμως, πρέπει να κάνουμε καλύτερες επιλογές στην ανάπτυξη του παιχνιδιού μας, και μετά στην άμυνα μας''.