Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Την ήττα με 4-1 απο τον ΑΟ Καστέλλας γνώρισε εχθές ο Άρης Αμφιάλης στο γήπεδο του Μοσχάτου, με το παιχνίδι πιο πολύ να επισκιάζεται απο τους τραυματισμούς των Μουρίκη (έσπασε σε σύγκρουση τη μύτη του και για διαμαρτυρία, την ίδια στιγμή αποβλήθηκε) και του Χασάπη με κάταγμα στον αστράγαλο.

Στα αγωνιστικά, οι πρωτοπόροι του 1ου ομίλου της Β' κατηγορίας βρέθηκαν να προηγούνται με 3-0, μόλις στο 20' με σκόρερ τους Πατρικάκο στο 8', Μπουτσίνη στο 13' και Πάσα στο 20'.

Ο Μηνόγιαννης ξαναέβαλε στο παιχνίδι την ομάδας της Αμφιάλης στο 30ο λεπτό, μειώνοντας σε 3-1.

Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι κερδίσαν χώρους στον αγωνιστικό χώρο, χάνοντας πολλές σημαντικές ευκαιρίες για να βάλουν ''φωτιά'' στο παιχνίδι, αλλά δεν τα κατάφερανε.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε για τον ΑΟΚ ο Κότσι στις καθυστερήσεις.

Ο τεχνικός του Άρη, Βαγγέλης Κώττος, δήλωσε:

''Ξεκινήσαμε με τρία γκολ στην πλάτη μας στο 20λεπτο, με την άμυνα μας να θυμίζει παιδική χαρά.

Στην συνέχεια προσπαθήσαμε να ισορροπήσουμε το ματς αλλά δεν καταφέραμε.