Συνέχεια στις νίκες μετά το εντυπωσιακό περάσμα απο την έδρα του ΑΟΚ Φαλήρου, πέτυχε σήμερα ο Ηρακλής Νικαίας, ο οποίος έκαμψε την αντίσταση του μαχητικού Αργοναύτη με 1-0, φτάνοντας στους 26 βαθμούς στο Πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Β' κατηγορίας.

Ο γηραιός μπορεί να άνοιξε το σκορ μόλις στο 6' με τον Χατζηλιά, αλλά μπορούσε να πετύχει και άλλο τέρμα με την ομάδα του Παναγιώτη Κυριακάκη να παίζει φουλ κατακτητικό ποδόσφαιρο.

Στο δεύτερο μέρος, οι κιτρινόμαυροι προσπάθησαν να αντιδράσουν, κλείνοντας τους Νικαιώτες στα καρέ τους για κάποια λεπτά.

Τελικά μετά το σφύριγμα της λήξης του κ.Αλατσάκη βρήκε νικητές τους γηπεδούχους.

Ο τεχνικός του Ηρακλή, κ.Κυριακάκης μετά το τέλος του αγώνα υπογράμμισε την εξαιρετική απόδοση της ομάδος στο Α' ημίχρονο:

''Kρατάμε την εμφάνιση μας στο πρώτο ημίχρονο.

Δημιουργήσαμε κλασικές ευκαιρίες να κάνουμε το 2-0 αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε.

Αντι να το τελειώσουμε όμως το κάναμε ντέρμπι στο δεύτερο.

Μας έπιασε το άγχος, ο Αργοναύτης προσπάθησε να πιέσει αλλά καταφέραμε να κρατήσουμε την πολύτιμη νίκη.