Στο γήπεδο του Μοσχάτου σταμάτησε το αήττητο της ΑΕ Νίκαιας στο Πρωτάθλημα της Β' Πειραιά, όπου ηττήθηκε με 2-1 απο την πρωτοπόρο Καστέλλα.

Η ομάδα του Πειραιά άνοιξε το σκορ στο 46' με αυτογκόλ του Παπαδόπουλου ύστερα απο προσπάθεια του Πατρικάκου, με τους Νικαιώτες να έχουν έτοιμη την απάντηση ενα λεπτό αργότερα.

Ο Μπιλίρης έκανε χέρι μέσα στην μικρή περιοχή, με τον διαιτητή Δαμιανάκη να δείχνει την άσπρη βούλα.

Ο Σφυρής απο τα έντεκα βήματα έφερε το παιχνίδι στα ίσια για το 1-1.

Η Καστέλλα όμως πανηγύρισε τελικά την νίκη, με τον αρχηγό Μπιλίρη να διορθώνει το λάθος του στο πέναλτι και να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 85ο λεπτό.

Ο τεχνικός των κανονιέρηδων, Στάθης Φουρίκης δήλωσε:

''Συγχαρητήρια στην ομάδα μας για την μεγάλη προσπάθεια που κάνει αυτό το διάστημα!!

Σήμερα το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες και δεν καταφέραμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς πού είναι στόχος μας σε κάθε παιχνίδι.

Απομενουν οκτώ αγώνες όπου αρχής γενομένης από τον επόμενο θα προσπαθήσουμε να κερδίσουμε!

Δεν αλλάζει τίποτα για μας και στο τέλος θα δούμε τι έχουμε καταφέρει.

Και πάλι μπράβο στους ποδοσφαιριστές μας που τα δίνουν όλα καί είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρουμε.

Απο αύριο δουλεύουμε για το επόμενο παιχνίδι''.