Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η Χαλκηδόνα στο ''Π.Νικολαίδης'' απέναντι στον Ηφαιστο για την 21η αγωνιστική ανεβαίνοντας στα μεσαία στρώματα της βαθμολογίας της Α' κατηγορίας, με 28 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν με 1-2 στο 12' με σκόρερ τον Δημόπουλο.

Ο Κρίστο στο 35' έφερε το ματς στα ίσια για την έτερη ομάδα της Νικαίας.

Ο ίδιος παίκτης έφερε το ματς τούμπα στο 55ο λεπτό, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του.

Η ομάδα του Δημήτρη Κατσάνου όμως έβγαλε αντίδραση στα επόμενα λεπτά, μη παρατώντας το ματς.

Στα επόμενα λεπτά οι Νικαιώτες βρήκαν στο πρόσωπο του ήρωα τον Νίκο Μουστάκα, που αρχικά δέκα λεπτά αργότερα διαμόρφωσε την δεύτερη ισοπαλία με 2-2, ενώ έδωσε και την λύτρωση στο 89', δίνοντας στην ομάδα τους 3 υπερπολίτιμους βαθμούς.

Ο τεχνικός της Χαλκηδόνας, Δημήτρης Κατσάνος δήλωσε:

''Μια πολύ σημαντική νίκη σήμερα απέναντι στην εξαιρετική ομάδα του Ηφαίστου.

Θεωρώ οτι αξίζαμε τους τρεις βαθμούς καθώς είμασταν αρκετά καλοί σε ολο το παιχνίδι.

Πολλά συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου και για την απόδοση τους ιδίως στο Β μέρος, άλλα κυρίως για τα ψυχικά αποθέματα που είχαν παρά το γεγονός οτι βρεθήκαμε πίσω στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο, κόντρα στην ροή του αγώνα.

Δημιουργήσαμε πολλές φάσεις και στο τέλος ευτυχίσαμε να φύγουμε νικητές.

Συγχαρητήρια στην ομάδα του Ηφαίστου και εύχομαι να έχουν καλή συνέχεια''.