Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

''Πενηντάρισε'' ο Μανδραικός.

Την 16η νίκη σε 18 αγώνες συμπλήρωσε η ομάδα του Θεόφιλου Καλύβα, φτάνοντας στους 50 βαθμούς και οχτώ βαθμούς μακρυά απο τον δεύτερο Ακράτητο, κρατώντας  αποκλειστικά την υπόθεση άνοδο στα δικά της χέρια.

Οι κυανόλευκοι επικράτησαν μετά απο εντυπωσιακό παιχνίδι στο ''Φράγκειο'' με σκορ 4-2 του Απόλλωνα Ποντίων.

Οι φιλοξενούμενοι έβαλαν δύσκολα στους πρωτοπόρους του Πρωταθλήματος της Δυτικής Αττικής, καθώς ισοφάρισαν ισάριθμες φορές τα τέρματα του Τζαφεράκου στο 15' και του Ιβάνοφ στο 64, με σκόρερ τον Λακάι στο 29ο λεπτό και του Πείδη στο 69'.

Η ποιότητα όμως των Μανδρέων μίλησε μερικά λεπτά με τον Ιβάνοφ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα να κάνει το  3-2.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Τοπτίδης.

Ο τεχνικός της ομάδας, Θεόφιλος Καλύβας, στάθηκε στην ποιότητα του ρόστερ  που έπαιξε καθοριστικό ρόλο για αυτήν την δύσκολη επικράτηση:

''Ηταν ενα παιχνίδι που ξέραμε οτι έπρεπε να κερδίσουμε.