Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Με άδεια χέρια γύρισε απο το Μοσχάτο η ΑΕ Χατζηκυριακείου με αντίπαλο την Αναγέννηση γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 4-1, πέντε αγώνες πριν το τέλος του Πρωταθλήματος της Β' κατηγορίας με τα περιθώρια για τα ''λιοντάρια'' να στενέυουν επικίνδυνα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 34ο λεπτό με τον Νελάι, του οποίου το τέρμα οι Πειραιώτες αμφισβητούν εντόνως ως οφσάιντ.

Στην συνέχεια, ο Κασελάκης φέρνει το ματς στα ίσια στο 65', αλλά ο Νελάι ξαναέδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του στο 72'.

Και πριν καταλάβουν οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΧ τι συνέβη, ο Βασίλι ένα λεπτό αργότερα ''τελείωσε'' την υπόθεση νίκη κάνοντας το 3-1.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Νελάι στο 89', ο οποίος με προσωπικό του χατ-τρικ, ολοκλήρωσε το παιχνίδι, όντας ο πολυτιμότερος παίκτης της Αναγέννησης.

Ο τεχνικός των φιλοξενούμενων, Γιάννης Παπαϊωάννου, κατέβασε ομάδα ανάγκης στο χθεσινό ματς συμπληρώνοντας:

''Για μια ακόμη φορά πληρώσαμε τις απουσίες μας.

Μπάλιας, Αλιάγας, Παραγιός Στεφανίδης, Τσαλατσάνης όλοι βασικοί και έμπειροι παίκτες.

Είναι χαρακτηριστικό οτι παίξαμε με 7 μικρούς και οι 4 απο την αρχή.

Δεχτήκαμε το πρώτο γκολ από θέση οφσάιντ, ισοφαρίσαμε στο β' ημίχρονο, όμως μετά με 2 απανωτά λάθη στην άμυνα δεχτήκαμε 2 γκολ.

Συνεχίζουμε με την ελπίδα στις τελευταίες 5 αγωνιστικές που θα κριθεί η παραμονή μας να έχουμε στη διάθεση μας όλους μας τους ποδοσφαιριστές.

Πέρα απο το λάθος στο πρώτο γκολ του 'β επόπτη η διαιτησία ήταν άριστη''.