Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Στον τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣΔΑ και επίσημα προκρίθηκε σήμερα ο Μανδραικός, που επικράτησε για 2η φορά του ΠΑΟ Κουντούρων Μάνδρας με 2-1, και σε συνδυασμό με το 3-4 του πρώτου παιχνιδιού, ζευγάρωσε τις νίκες του, πηγαίνοντας ολοταχώς για το ντάμπλ.

Στο 22' ο Κούστας άνοιξε το σκορ για τους κυανόλευκους, και την υπόθεση πρόκριση τελειώσε οριστικά ο Γκίνης στο 39ο λεπτό.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μια τυπική διαδικασία, με τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν να μειώσουν με πέναλτι, διαμορφώνοντας έτσι και το τελικό σκορ.

Αντίπαλος στον τελικό της 14ης Μαρτίου θα είναι ο Ηρακλής Ελευσίνας που απέκλεισε με την σειρά του τον Θρασύβουλο.

Ο προπονητής του Μανδραικού, Θεόφιλος Καλύβας, δήλωσε χαρούμενος για την πρόκριση αλλα το μυαλό όλων των παικτών του απο αύριο πρέπει να ξαναβρίσκεται στο Πρωτάθλημα όπου είναι και ο πρωταρχικός τους στόχος:

''Είχαμε καθόλη την διάρκεια του παιχνιδιού τον έλεγχο.

Κατεβήκαμε συγκεντρωμένοι και με καλό σκεπτικό, όσον αφορά την προσέγγιση του ματς.

Θέλαμε να περάσουμε απο την στιγμή που αποκλείσαμε το μεγάλο φαβορί τον Ασπρόπυργο.

Να χαρούμε σήμερα την πρόκριση και απο αύριο συγκεντρωνόμαστε ξανά στο Πρωτάθλημα όπου είναι και ο πρωταρχικός μας στόχος.

Οσον αφορά τον αντίπαλο μας στο τελικό, ο Ηρακλής είναι μια πολύ καλή ομάδα και όταν είμαστε έτοιμοι θα τον αναλύσουμε