ΑΕ Νίκαια εφτά αστέρων παρακολούθησε σήμερα το κοινό που βρέθηκε στο ''Π.Νικολαίδης''.

Οι κανονιέριδες συνέτριψαν με το εντυπωσιακό 7-0 την Ανω Νεάπολη, με αποτέλεσμα να εδραιωθεί στην 3η θέση της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Β' Πειραιά, μετά απο 19 αγώνες.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν ήδη πάρει προβάδισμα 2 τερμάτων με τους Παπακίτσο στο 20' και Σφυρή στο 28'.

Ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-0 στα πρώτα λεπτά του δεύτερου 45λέπτου, ενώ ο Παπακίτσος με το επίσης δεύτερο προσωπικό του τέρμα σκόραρε για το 4-0.

Η ομάδα του Στάθη Φουρίκη δεν πάτησε φρένο και ο Μαυρουδής στο 79ο λεπτό έκανε το 5-0.

Στο 83' μετά απο αυτογκόλ του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων έγινε το 6-0, με το τελικό σκορ να το διαμορφώνει ο Καραγιάννης στο 88'.

Ο κ.Φουρίκης μετά το τέλος του αγώνα δήλωσε στο sportactive.gr:

''Μεγάλη σημασία για μας έχουν οι 3 βαθμοί που είναι στόχος στα επτά εναπομείναντα παιχνίδια για την λήξη της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος.

Εκει θα δούμε που είμαστε και ανάλογα θα προχωρήσουμε.

Απο την πρώτη στιγμή της ανάληψης της τεχνικής ηγεσίας της ομάδας έχω πεί ότι η ΑΕ Νίκαια δεν είναι για αυτή την κατηγορία το ειδικό βάρος της ομάδας είναι τέτοιο που πρέπει  να αγωνίζεται σε υψηλότερες κατηγορίες!!

Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μας για την σημερινή εμφάνιση τους αλλά αφήνουμε πίσω αυτό το παιχνίδι και προετοιμαζόμαστε για το επόμενο ''!!