Σε ενα παιχνίδι πραγματικό ντέρμπι που τα είχε όλα, πολλά γκολ, όμορφες φάσεις και πολύ πάθος η εφηβική ομάδα του Αιγάλεω ηττήθηκε στις καθυστερήσεις απο την αντίστοιχη του Ολυμπιακού Νέων Λιοσίων με 3-2.

Για το γκολ αυτό οι φιλοξενούμενοι ισχυρίζονται οτι πριν μπει η μπάλα στα δίχτυα προηγήθηκε καθαρό φάουλ στον τερματοφύλακα.

Στο α' ημίχρονο οι κυανόλευκοι μπήκαν δυνατά και άρχισαν να πιέζουν τον αντίπαλο.

Σπατάλησαν δυο με τρεις κλασικές ευκαιρίες χωρίς να καταφέρουν να σκοράρουν.

Η μπάλα τιμώρησε τους παίκτες του Βαγγέλη Ρέντζου, και σε μια αντεπίθεση των γηπεδούχων κατόρθωσαν να προηγηθούν.

Το Αιγάλεω αντέδρασε άμεσα και με δυο γκολ του Μαριμιανάκη προηγήθηκε με 2-1, κλείνωντας έτσι το ημίχρονο.

Με την έναρξη του 2ου μέρους, οι ερυθρόλευκοι ισοφάρισαν με ενα γκολ ύστερα απο αδράνεια της άμυνας του ''Σίτι'' και απο εκεί και πέρα το παιχνίδι χαρακτηρίστηκε απο τα δυνατά μαρκαρίσματα των γηπεδούχων που είχαν ως αποτέλεσμα να τραυματιστούν σοβαρά και να αποχωρήσουν δυο παίκτες των κυανόλευκων για το νοσοκομείο.

Ο ένας για ράματα στο μάτι και ο άλλος με βαρύ διάστρεμμα.