Την ξέφρενη πορεία της στο Πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας με τον Στάθη Φουρίκη στον πάγκο της συνεχίζει η ΑΕ Νίκαιας, η οποία επικράτησε εντός έδρας με 2-0 του ΑΟΑΔ, στο πλαίσιο της 14η αγωνιστικής.

Ο έμπειρος προπονητής σε πέντε παιχνίδια στο τιμόνι των κυανόλευκων έφτασε στην 4η του νίκη (συν την ισοπαλία εκτός έδρας με τους Νέους Ευγενείας) και με τέρματα 15-3.

Ο ιστορικός σύλλογος την Νίκαιας καθάρισε την υπόθεση νίκη με δυο τέρματα στα πρώτα λεπτά του κάθε 45λέπτου.

Στο 5ο λεπτό ο Μαραγκός άνοιξε το σκορ, με τον Σφυρή στο 50' να σουτάρει μέσα στην μικρή περιοχή με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στα δίχτυα για το τελικό σκορ.

Ο κ.Φουρίκης δήλωσε:

''Μία ακόμη νίκη που μας δίνει 3 βαθμούς και δύναμη να συνεχίσουμε σ αυτό τον ρυθμό.

Ειναι σίγουρο ότι σήμερα αγωνιστηκαμε με αρκετές απουσίες ποδοσφαιριστών μας για διάφορους λόγους και μάλιστα ορισμένες τις τελευταίας στιγμής όμως όποιος και αν αγωνίζεται στην ομάδα μας τα δίνει όλα !!

Όλοι μπορούν να αντικαταστήσουν όλους!!

Αξίζει να πάρουν τα εύσημα οι ποδοσφαιριστές μας που αποδεικνύουν σε κάθε παιχνίδι ότι δικαιούνται θέση σ αυτή την ομάδα με την ιστορία που κουβαλάει η φανέλα της.

Εχουμε αδυναμίες και το γνωρίζουμε πρώτα απ' όλους εμείς γιαυτό θα σκύψουμε το κεφάλι και θα δουλεύουμε διαρκώς να βελτιωθούμε διότι πλέον ο στόχος μας είναι να κερδίσουμε κάθε παιχνίδι που ακολουθεί!!

Συγχαρητήρια στα παιδιά είναι το λιγότερο που μπορούμε να πούμε ''!!