Σε ένα παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου με πολλές φάσεις και πολλά γκολ και απο τις δυο ομάδες η εφηβική ομάδα του Εθνικού νίκησε την Ένωση Καμινίων με σκορ 3-2, στο ντεμπούτο του Βαγγέλη Ρέντζου στον πάγκο των Πειραιωτών.

Ο Εθνικός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και θέλοντας να πάρει την πρωτοβουλία τον κινήσεων κατόρθωσε να προηγηθεί με γκολ του Κουνέλη στο 20'.

Στην συνέχεια τα Καμίνια ανέβασαν ρυθμούς ισορρόπησαν και κατόρθωσαν να ισοφαρίσουν λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο παίχτηκε ακόμη πιο όμορφο ποδόσφαιρο και από τις δυο ομάδες με την μπάλα να ανεβοκατεβαίνει και στις δυο εστίες με τον Εθνικό να βάζει δυο ακόμη γκολ με τους Παλούκη και Βατίστα με το τελικό σκορ να κλείνει με το γκολ πέναλτι που πέτυχαν τα Καμίνια.