Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Με τον καλύτερο τρόπο εκμεταλλεύτηκε την γκέλα της Ζωφριάς σήμερα ο Μανδραικός.

Η ομάδα του Θεόφιλου Καλύβα πήρε σπουδαίο διπλό στην Φυλή επι του Θρασύβουλου με 3-0, ξεφεύγοντας παράλληλα στο +5 απο την 2η θέση.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγούνται στο πρώτο ημίχρονο με σκόρερ τον Τούση στο 27ο λεπτό.

Στο 2ο μέρος ο Θρασύβουλος αναγκάστηκε να βγεί μπροστά, με την ομάδα της Μάνδρας να βρίσκει πιο εύκολα χώρους πίσω.

Αποτέλεσμα ο Μονέ στο 52' να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, και να τελειώσει μάλιστα και εντυπωσιακά την υπόθεση νίκη, σκοράροντας οχτώ λεπτά μετά και το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Ο προπονητής του Μανδραικού, κ,Καλύβας δήλωσε:

''Μεγάλη νίκη για εμάς σήμερα, και αποκτά διπλή αξία μετά και την ισοπαλία της Ζωφριάς με τον ΠΑΟΚ Μάνδρας, τον οποίο αντιμετωπίζουμε και στο Κύπελλο μεσοβδόμαδα.

Εκτός απο αυτό, είχαμε να αντιμετωπίσουμε και τον αέρα αλλά και γενικότερα τις κακές καιρικές συνθήκες.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Θρασύβουλος ρίσκαρε και βρήκαμε κενούς χώρους πίσω και καταφέραμε να πετύχουμε άλλα 2 τέρματα.

Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα συνεχίζουμε, με την σκέψη μας να μεταφέρεται απο αύριο στο παιχνίδι Κυπέλλου''.