Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Ζούγρης-Αρης Αμφιάλης 1-0 είναι ίσως η πιο σωστή φράση για να χαρακτηρίσει το σημερινό ματς που έγινε στην Χαραυγή ανάμεσα στους Νέους Ευγενείας και την ομάδα της Αμφιάλης.

Πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχος ήταν ο νεαρός τερματοφύλακας Ζούγρης που στο 2ο ημίχρονο έσωσε την ομάδα του σε τέσσερις διαφορετικές περιπτώσεις, με την ομάδα του Άρη να πατάει πολύ καλύτερα και με μοιραίους κυρίως τους Ιωάννου και Μηνόγιαννη.

To γκολ της νίκης για την ομάδα της Ευγένειας πέτυχε ο Πετρόχειλος στο 75΄ ύστερα απο αντεπίθεση.

Ο κόουτς της ομάδας της Αμφιάλης, Βαγγέλης Κώττος, ''αποθέωσε'' τον νεαρό κίπερ των Νέων για την εμφάνιση του, αλλά προανήγγειλε και μεταγραφές :

''Πέσαμε απέναντι σε εναν εξαιρετικό τερματοφύλακα σήμερα.

Στο πρώτο ημίχρονο ουτε εμείς ουτε οι Νέοι δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν προυποθέσεις για κάποιο τέρμα.

Στο δεύτερο αν υπήρχε μια ομάδα στο γήπεδο είμασταν εμείς.

Πάιζουμε καλά το τελευταίο διάστημα, αλλά παίζουμε σε κάθε παιχνίδι με πολλές απουσίες, και οι μικροί που χρησιμοποιούμε, όσο καλοί και να είναι δεν έχουν ακόμα την κατάλληλη εμπειρία απο τέτοια ματς.

Κοιτάμε να ενισχυθούμε σε πρώτο πλάνο, έτσι ώστε να φανούμε ακόμα ανταγωνιστικότεροι  στα επόμενα παιχνίδια''.