Το σκορ της αγωνιστικής είχαμε σήμερα στο ΕΑΚ Κορυδαλλού, με την ΑΕ Νίκαια να συνεχίζει τη ξέφρενη πορεία της στο Πρωτάθλημα της Β' Πειραιά.

Οι κυανόλευκοι επικράτησαν....''Αγγλικά'' του τοπικού Δία Κορυδαλλού με το εντυπωσιακό 5-3, σκαρφαλώνοντας στην 2η θέση της βαθμολογίας αφήνοντας πίσω τους σημερινούς τους αντίπαλους στο -3.

Αξιοσημείωτο είναι οτι με τον Στάθη Φουρίκη στον πάγκο της ΑΕΝ , σε επτά παιχνίδια έχουν σημειώσει 6 νίκες με την σημερινή να είναι η πέμπτη σερί.

Στον αγωνιστικό χώρο, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό, με τον Μαυρουδή να φέρνει το ματς στα ίσια πέντε λεπτά αργότερα.

Στο δεύτερο μέρος, και συγκεκριμένα στο 48' ο Παπαδόπουλος έδωσε το προβάδισμα στους Νικαιώτες.

Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι δεν πάτησαν φρένο και λίγα λεπτά μετά ο Σφυρής έδωσε αέρα δυο τερμάτων στην ομάδα του.

Ο Μαυρουδής με το 2ο προσωπικό του γκολ στο 60', έκανε το 4-1, με τον Τσονόπουλο στο 67', να κλείνει αυτό το δαιμονικό 20λεπτό των ''κανονιέριδων'' φτάνοντας το σκορ στο 5-1.

Ο Δίας με δυο τέρματα στο 83' και στο 88' διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Επίσης άλλο ένα σημαντικό στοιχείο που καταγράφηκε είναι οτι ο Δίας σε 16 παιχνίδια είχε δεχτεί 11 γκολ και η Νίκαια να πετυχαίνει πέντε γκολ σε σύνολο 70 λεπτών.

Ο κ.Φουρίκης, δεν πετάει στα σύννεφα, συνεχίζοντας να δηλώνει οτι το ταμείο για αυτόν και τους ποδοσφαιριστές του θα γίνει στο τέλος:

''Μία νίκη σήμερα που εκτός από τους τρεις βαθμούς μας δίνει την δύναμη και το πάθος για καλύτερη συνέχεια.

Όπως έχουμε πολλές φορές πει κάθε παιχνίδι το βλέπουμε χωριστά και απομένουν δέκα ακόμη παιχνίδια που θα προσπαθήσουμε να κερδίσουμε κάνοντας στο τέλος τον απολογισμό.

Οι ποδοσφαιριστές μας για μια ακόμη φορά αξίζουν συγχαρητήρια.

Ξέρουμε καλύτερα από οποιονδήποτε τις αδυναμίες μας και με σκληρή δουλειά από αύριο κιόλας θα δουλέψουμε.

Σήμερα είναι ημέρα ξεκούρασης και χαράς για τους ποδοσφαιριστές που πραγματικά δουλεύουν σκληρά και τους αξίζει αυτό όμως από αύριο δουλειά''.