Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Καταδικαστική ήττα ενόψει της συνέχειας γνώρισε το Χατζηκυριάκειο στην έδρα του απο την Σπίθα Νικαίας με 3-2, χάνοντας την νίκη μέσα απο τα χέρια του στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Β' κατηγορίας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ πολύ νωρίς στο 11' με τον Μακρή, αλλά τα ''λιοντάρια'' απάντησαν αρχικά με γκολ του Παπαθέου στο 66'.

Στο 79ο λεπτό οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή με πέναλτι του Αλιάγα, αλλά κανείς δε μπορούσε στην συνέχεια να αντιληφθεί τι θα ακολουθήσει.

Οι Νικαιώτες ''πάγωσαν'' στο 86ο τους Πειραιώτες με τον Μιχαηλίδη να ευστοχεί και αυτός με την σειρά του απο την άσπρη βούλα και να ισοφαρίζει.

Η ανατροπή της ανατροπής ολοκληρώθηκε στις καθυστερήσεις με τον Μακρή να δίνει τους 3 βαθμούς στην ομάδα του ρίχνοντας νοκ-άουτ τους κυανέρυθρους.

Ο τεχνικός του Χατζηκυριακείου, Γιάννης Παπαϊωάννου τονίζοντας την αδυναμία που έχει η ομάδα του στις στημένες φάσεις:

''Τρεις στημένες φάσεις τρία γκολ δεχτήκαμε.