Με σπασμένα φρένα συνεχίζει η Καστέλλα,καθώς πέτυχε την 8η συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα,αυτήν την φορά επί της Άνω Νεάπολης με 0-2,αποδίδοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης.

Ο Πάσα αστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος στο 5ο λεπτό,ωστόσο 22 λεπτά μετά ο Κότσι με εξαιρετική κάθετη πάσα βρήκε τον Πατρικάκο που πέτυχε το 0-1.

Το σκορ έκλεισε στην εκπνοή του ημιχρόνου με τον Κότσι να σκοράρει με σουτ από τα 35 μέτρα.

Η Καστέλλα βρίσκεται στην πρώτη θέση στο +9(39 βαθμοί) από τους διώκτες της και την επόμενη εβδομάδα θα φιλοξενήσει την Αρμενική.

Η Άνω Νεάπολη παρέμεινε στην 7η θέση με 19 βαθμούς και το ερχόμενο Σαββατοκύριακο θα κοντραριστεί με τον Προφήτη Ηλία.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ: Αντωνιάδης,Ταβουλαρέας,Λώλος(90' Καρνάτος),Πλάκας,Χατζηκωστής,Δημητρίου,Ιωαννίδης(84' Τσορτανίδης),Λύρος(61' Γιαννούλης),Βατούγιος(72' Μανδέκης),Σαουλίδης,Συναδινός

Α.Ο. ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ: Ρεντζέπης,Κυδωνάκης,Δημόπουλος(88' Ζαχαρίου),Σωτηρίου,Μανώλης,Μπιλίρης,Πατρικάκος(90' Τσερεγκούνης),Μπανάι,Κότσι(86' Κεραμιδάς),Πάσα,Μπουτσίνης(75' Καρκαβίτσας)