Νίκη εδραίωσης προς την κορυφή πέτυχε εχθές η ομάδα του Μανδραικού που επικράτησε δύσκολα σε ένα πραγματικό ντέρμπι του ΔΑΟ Ζωφριάς με 3-2 στην Μαγούλα, με αποτέλεσμα να αποσπαστεί εφτά ολόκληρους βαθμούς στην κορυφή της κατάταξης και να γίνετε το μεγάλο φαβορί για άνοδο στην Γ' Εθνική.

Ο Καλογέρης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 37ο λεπτό, οι οποίοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματα τους με τον Μονέ να σημαδεύει το δοκάρι στο 41'.

Λίγα λεπτά αργότερα η Ζωφριά απάντησε με τον Μακρά, με τις 2 ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι.

Στο β΄ μέρος οι φιλοξενούμενοι έκαναν την απόλυτη ανατροπή πάλι με τον Μακρά να νικάει απο την άσπρη βούλα τον Πορανίδη στο 56', χωρίς να περιμένει κανείς το τι θα ακολουθήσει σε αυτό το εξαιρετικό ματς.

Ο Εβερετ δεν κατάφερε να κάνει το 2-2 στο 71', με την προσπάθεια του να καταλήγει στο δοκάρι του Κολλιάκη για δεύτερη φορά στην αναμέτρηση.

Ολα τα λεφτά πάντως ήταν τα τελευταία λεπτά, με τον Μανδραικό να αρνείται να χάσει και να ισοφαρίζει αρχικά με τον Κούστα στο 87ο λεπτό.

Η ανατροπή της ανατροπής ολοκληρώθηκε για τους κυανόλευκους στις καθυστερήσεις με τον Γεωργιάδη, ύστερα απο εκτέλεση φάουλ του Λελούδα.

Ο τεχνικός της ομάδας της Μάνδρας, κ.Θεόφιλος Καλύβας δήλωσε:

''Ηταν μια σπουδαία νίκη με τον τρόπο που επετεύχθη.

Αντιμετωπίσαμε μια πολύ καλή ομάδα που έχει τους ίδιους στόχους με εμάς.

Μπορεί να πατάγαμε καλύτερα στο γήπεδο αλλά απο δικά μας λάθη βρεθήκαμε πίσω στο σκορ.

Δεν τα παρατήσαμε ποτέ και οφείλω να δώσω πολλά μπράβο στους ποδοσφαιριστές μου.