Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Την επιστροφή της στις νίκες με τον καλύτερο τρόπο επέστρεψε η Χαλκηδόνα, η οποία επικράτησε εύκολα με 4-1 της Νίκης Ρέντη στο πλαίσιο της 10ης ημέρας του Πρωταθλήματος της Α' Πειραιά.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Νικαιώτες τα βρήκαν σκούρα καθώς είχε απο ενα πέναλτι η κάθε ομάδα.

Ο Φίπε άνοιξε το σκορ απο την άσπρη βούλα στο 20', με τους φιλοξενούμενους να απαντάνε λίγα λεπτά αργότερα με τον ίδιο τρόπο.

Στο 2ο μέρος, οι ποδοσφαιριστές του Αντριαν Μπαρμπολούτσι ανέβασε ρυθμούς και έκανε το 2-1 με το Δημόπουλο.

Ο Λοιζίδης έδωσε αέρα δυο τερμάτων στην ομάδα του, με τον Δημόπουλο να φτάνει στο δεύτερο προσωπικό του γκολ, δίνοντας αυλαία στο τελικό σκορ.

O κ.Μπαρμπολούτσι έμεινε ικανοποιημένος απο την απόδοση των ποδοσφαιριστών του συμπληρώνοντας:

''Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά σήμερα τα έδωσαν όλα.

Σε όλες τις γραμμές είμασταν πολύ καλοί και πιάσαμε τα στάνταρ που θέλω να βλέπω σε κάθε παιχνίδι.