Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Κατά πολύ βελτιωμένος και απέναντι σε μια απο τις καλύτερες ομάδες του Πρωταθλήματος, το Χατζηκυριάκειο έπεσε μαχόμενο απέναντι στον πρωτοπόρο Ατρόμητο Κερατσινίου, χάνωντας εκτός έδρας με 3-1.

Ο Τσιανάκας έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο 28', με την ομάδα του Πειραιά να ''παγώνει'' το γήπεδο της Χαραυγής 3 λεπτά μετά την έναρξη του 2ου μέρους με τον Νάνο, παλεύοντας για την μεγάλη έκπληξη.

Στο 78ο λεπτό άλλαξαν οι ισορροπίες του ματς με τον σκόρερ των ''λιονταριών'' να αποβάλλεται με 2η κίτρινη κάρτα.

Στο τελευταίο 10λεπτο, η ομάδα του Ατρόμητου εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα και με τους Μπουσάτι στο 81’ και Τάνκα στο 85’ και συνέχισε να βρίσκεται στην κορυφή στον +3 απο τον δεύτερο Φοίνικα.

Ο προπονητής του Χατζηκυριακείου, Γιάννης Παπαϊωάννου δήλωσε:

''Με 4-5-1 κ σαφείς αμυντικούς προσανατολισμούς παίξαμε με την καλύτερη ομάδα του Πρωταθλήματος, καθώς ξέραμε πως αν σε βρει ανοιχτό θα σε σκοτώσει.

Αυτό λειτούργησε αφού καταφέραμε να ισοφαρίσουμε σε μια στημένη φάση στην αρχή του β' ημιχρόνου.

Όμως όταν μείναμε πια με 10 προς το τέλος του ματς δεν αντέξαμε και δεχτήκαμε 2 ακόμα γκολ.

Προχωράμε ευελπιστώντας σε καλύτερα αποτελέσματα.

Ευχαριστούμε τον Ατρόμητο για την άψογη φιλοξενία του.