Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Σοκ στο 93' για τον Αρη Αμφιάλης στις Σιταποθήκες.

Η πρωτοπόρος Καστέλλα απέδρασε με διπλό απο το Κερατσίνι, κερδίζοντας με ανατροπή 2-1 την ομάδα του Βαγγέλη Κώττου.

Ηρωας για τους κυανόλευκους ήταν ο Μπελέρης στις καθυστερήσεις.

Ο Ιωάννου στο 6' έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους, με τον Δημόπουλο να ισοφαρίζει στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, αφού ο Άρης είχε απολέσει σημαντικές ευκαιρίες για να πάρει αέρα δυο τερμάτων.

Ο κ.Κώττος δήλωσε:

''Τα συναισθήματα ενός προπονητή πολύ δύσκολα μπορεί να τα καταλάβει κανείς μετά από τέτοια αποτελέσματα.

Εμείς είμαστε μία ομάδα που θέλουμε να χτίσουμε τις βάσεις φέτος, για να πετύχουμε την άνοδο τα επόμενα χρόνια.

Δουλεύουμε για να παίξουμε καλό ποδόσφαιρο και αυτό θα συνεχίσουμε να κάνουμε.

Για το σημερινό παιχνίδι δεν μπορώ να επικεντρωθώ σε ένα σημείο, αρκετά πράγματα δεν πήγαν καλά.

Θέλω να σταθώ κυρίως στο πρώτο μέρος, όπου χάσαμε πολλές ευκαιρίες και έπρεπε να πετύχουμε τουλάχιστον ένα ακόμη γκολ και να τελειώσει το ματς.

Τώρα τα πράγματα στα αποδυτήρια είναι δύσκολα, πολύ δύσκολα.

Νιώθουμε πολύ άδειοι.

Είχαμε την ευκαιρία να για ένα καλό αποτέλεσμα και τώρα η κατάσταση είναι δύσκολη.

Είναι δύσκολο να αποδεχτούμε αυτό που έγινε γιατί παίξαμε καλά και χάσαμε πολλές ευκαιρίες. Πρέπει να σηκώσουμε κεφάλι και να κοιτάξουμε την συνέχεια  στο πρωτάθλημα.

Κάθε Κυριακή είναι διαφορετική και πρέπει να κερδίσουμε όσους περισσότερους βαθμούς μπορούμε, γιατί αυτή η βαθμολογική θέση δεν αξίζει στην ομάδα με το ποδόσφαιρο που παίζουμε.

Οπότε πρέπει να μαζέψουμε και πόντους για να φτάσουμε βαθμολογικά εκεί που μας αξίζει, γιατί πραγματικά δεν μας αξίζει να παλεύουμε για τη σωτηρία.

Είμαι σίγουρος ότι μετά το σημερινό τα παιδιά έχουν μάθει  κάτι.

Μαθαίνεις, συσσωρεύονται τα θετικά και τα αρνητικά και έτσι φτιάχνεις ένα μείγμα που αν έχεις μυαλό γίνεσαι μεγάλη ομάδα.

Δεν θα κάνω κανένα σχόλιο για τη διαιτησία αλλά δεν μπορούμε να αφήνουμε τον οποιονδήποτε να αλλοιώνει την πραγματικότητα.

Δεν λέω ότι είμαστε τέλειοι, αλλά όταν δεν σου επιτρέπουν να διεκδικήσεις τη νίκη πως να αντέξεις'';