του  Σταύρου Πρέσση

Ισόπαλος έληξε ο αγώνας ανάμεσα στα Αστέρια Δραπετσώνας με τον Παντζιτζιφιακό 1-1. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι και πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του κος. Ματθαίου κατάφερε να ισοφαρίσει το παιχνίδι.

Ο προπονητής από τα Αστέρια Δραπετσώνας κος. Γιώργος Ματθαίου μίλησε στο sportactive λέγοντας:

Ένα δίκαιο αποτέλεσμα. Ουσιαστικά στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν καλοί. Μπήκαμε καλά στο δεύτερο ημίχρονο και καταφέραμε να ισοφαρίσουμε. Ένα δίκαιο αποτέλεσμα συνεχίζουμε. Δεχθήκαμε το γκολ με πέναλτι. Ικανοποιημένος έμεινα από τα παιδιά μόνο στο δεύτερο ημίχρονο από την προσπάθεια τους. Απλά θα πρέπει να είμαστε σοβαροί γιατί το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο.