Του Σταύρου Πρέσση

Ένα χορταστικό παιχνίδι έγινε ανάμεσα στα Αστέρια Δραπετσώνας με τον Φοίνικα Καλιθέας. Ο αγώνας έληξε 5 5. Η μπάλα πήγαινε πάνω κάτω. Στο παιχνίδι έγιναν δύο ανατροπές. Ο κος, Γιάννης Πάντος όπως δήλωσε και ο ίδιος έμεινε απόλυτα ευχαριστημένος. Η ισοπαλία για την Δραπετσώνα έχει μεγαλύτερη αξία γιατί είχε μόνο μια 11αδα, καθώς τα υπόλοιπα παιδιά ήταν άρρωστα.

Σε τηλεφωνική επικοινωνία με τον προπονητή της ομάδας Αστέρια Δραπετσώνας κος, Γιάννη Πάντο είπε τα εξής:

Το προπαιδικό μας έπαιζε με τον Φοίνικα Καλλιθέας. Ήταν ένα παιχνίδι, που οι γονείς που ήταν απέξω θα τους μείνει χαραγμένο το σκορ ήρθε 5 5. Ήταν μεγάλο το σκορ, η μπάλα πήγαινε πάνω κάτω και από τις δύο ομάδες.  Καλή κυκλοφορία και από τους δύο. Βέβαια οι άμυνες για να ανοίγει το σκορ δεν ήταν σε καλή κατάσταση. Ήταν πάρα πολύ ωραίο παιχνίδι. Οι αντίπαλοι έπαιζαν πολύ καλά τις αντεπιθέσεις εκεί ήταν τα γκολ που δεχθήκαμε και ένα αυτογκόλ που βάλαμε κατά λάθος βέβαια. Το σκορ διακυμάνθηκε από 1 -0 που κερδίζαμε πήγε 1 3, 2 3, 2 4 34 και στα τελευταία 3 λεπτά έγινε 5 5. Δηλαδή ήταν φοβερό βγάλαν τέτοια ψυχή τα παιδιά, αυτό το έχουμε κάνει και σε άλλα παιχνίδια δεν τα παρατάμε ποτέ, δουλεύουν μέχρι το τελευταίο λεπτό και το πιο σημαντικό ήταν ότι ήμασταν ακριβώς 11, γιατί κάποια παιδιά ήταν άρρωστα και κάποια άλλα δεν είχαν έρθει, επειδή είχαν κάποιο πρόβλημα. Ο αντίπαλος είχε τουλάχιστον 8 αλλαγές. Έβγαζε έβαζε. Αυτό έχει περισσότερη αξία για μας, γιατί η κούραση όσα να ναι όταν είσαι και πίσω στο σκορ και η ψυχολογία  πέφτει σε τέτοιου είδους ηλικίες είναι σημαντικές. Ήταν καταπληκτικό έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Τα παιδιά το ζήτησαν δεν τα παράτησαν, επειδή ξέρω την ομάδα δεν τα παρατάνε ποτέ. Τους έχω πει όσο και να χάνουμε θα το παλέψετε μέχρι να σφυρίξει ο διαιτητής την λήξη. Έχουμε κάνει πολλές ανατροπές στο τελευταίο λεπτό. Ήταν όμορφο παιχνίδι και πιστεύω ήταν δίκαιο το αποτέλεσμα.