Κερατσίνι

Η ΑΣ Ποντίων νίκησε εκτός έδρας την ΑΕ Περάματος με 3-1. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για την ομάδα του κύριου Δαούτη. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και δημιούργησαν αρκετές φάσεις για γκολ, όπου κατάφεραν να σημειώσουν τέρμα στο 44' με τον Σώζο. Η ομάδα του Περάματος προσπάθησε να αντεπεξέλθει στον αγώνα μπήκε καλά στο δεύτερο ημίχρονο και ισοφάρισε στο με τον Λαθούρη. Οι γηπεδούχοι στο 70' έμειναν με 10 παίκτες με τον Ντέμα να δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα και η Ένωση να μένει με δέκα παίκτες. Από εκεί και πέρα η ΑΣ Ποντίων με την εμπειρία των παικτών που διαθέτει κατάφερε να σημειώσει δύο τέρματα και να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.