Κόρινθος
του Σταύρου Πρέσση

Η Κόρινθος 06 νίκησε με 4-0 την Ελλάς Βέλου. Οι «Κορινθιώτες» δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες και αυτό τους οδήγησε σε μια ακόμα νίκη και στο «κυνήγι» του πρωταθλήματος. Η Ελλάς Βέλου άντεξε για 50 λεπτά την πίεση των γηπεδούχων.

Ο προπονητής της Κορίνθου 06 κος. Σταύρος Μπινιάρης μίλησε στο Sportactive  λέγοντας τα παρακάτω:

Θα ήθελα να δώσω συγχαρητήρια στην ομάδα Ελλάς Βέλλου, που παρουσίασε ένα καλοστημένο και καλοδουλεμένο σύνολο με σαφή αμυντικό προσανατολισμό, κάτι που κατάφερε να το επιτύχει για 50 λεπτά. Θεωρώ, ότι η ομάδα μου στο δεύτερο ημίχρονο βρήκε τις διεξόδους, δημιούργησε τις ευκαιρίες και αυτό μας οδήγησε σε μια ακόμα νίκη και μας έφερε ακόμα τρεις βαθμούς στο κυνήγι του πρωταθλήματος. Θεωρώ, η προσέγγιση που έχουμε σε όλα τα παιχνίδια είναι, να επιβάλουμε  τον ρυθμό μας. Αυτό θα προσπαθήσουμε να κάνουμε και με την πολλή καλή ομάδα του Ισθμιακού. Θεωρώ, ότι είναι ακόμα ένα δύσκολο παιχνίδι, αλλά θα προετοιμαστούμε κατάλληλα ώστε οι παίκτες να αντεπεξέλθουν στις δυσκολίες του αγώνα.