Κατώτερος των περιστάσεων στάθηκε ο ΑΣ Δραπετσώνας στο EAK Kορυδαλλού, καθώς ηττήθηκε με 4-1 απο τον τοπικό Ερμή για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α' Πειραιά.

Στο πρώτο 20λεπτο οι γηπεδούχοι είχαν πάρει ήδη αέρα δυο τερμάτων με τους Σιδηρόπουλο στο 9' και Σάμιο στο 17'.

Ο Μωησιάδης μείωσε προσωρινά σε 2-1, αλλά ο Αυγέρης στο 67ο λεπτό του 2ου ημιχρόνου, έγειρε την πλάστιγγα υπέρ της ομάδος του.

Ο Σάμιος στο 89' με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ο προπονητής των φιλοξενούμενων, Κώστας Μπαζίνας, παραδέχτηκε την ανωτερότητα του αντιπάλου λέγοντας:

''Παίξαμε με μια πολύ καλή ομάδα που έχει στόχο την άνοδο.

Mε πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας, εμείς προσπαθήσαμε να ισορροπήσουμε το παιχνίδι αλλά δεν τα καταφέραμε.

Δεχθήκαμε τρία γκολ καρμπόν και τα τρία από κόρνερ και αλληγορία της άμυνας μας.

Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας και πιστεύω στον επόμενο αγώνα με τα Αστέρια Δραπετσωνας να έχουν γυρίσει και οι τραυματίες μας.

Συγχαρητήρια στην ομάδα του Ερμή και του εύχομαι να πραγματοποιήσει τους στόχους του''.