Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Τον πλήρη αιφνιδιασμό δέχτηκε εχθές η Χαλκηδόνα στην Χαραυγή απο την τοπική ομάδα με 4-1, για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α' κατηγορίας.

Οι Νικαιώτες ήταν ήδη πίσω στο σκορ μόλις στο 2ο (!!!) λεπτό με τους γηπεδούχους να σκοράρουν απο τα αποδυτήρια με τους Ηλιόπουλο και Πέκοφ, οι οποίοι μειώσανε στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους με πέναλτυ του Φίπε.

Στο 52' η Χαλκηδόνα έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Μαρουλή  με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στην συνέχεια η Χαραυγή με το 2ο προσωπικό τέρμα του Ηλιόπουλου στο 74' και άλλο ενα του Κούκρα στο 82' διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ο τεχνικός των φιλοξενούμενων, Αντριαν Μπαρμπολούτσι τόνισε την έλλειψη σταθερότητας της ομάδος του και τα δυο γρήγορα τέρματα που δέχτηκαν στην αρχή:

''Είναι σαν να μην μπήκαμε ποτέ στον αγώνα.

Αιφνιδιαστήκαμε και δεχτήκαμε γρήγορα 2 γκολ.

Πρέπει να διορθώσουμε πολλά λάθη ενόψει συνέχειας.

Αναζητάμε σταθερότητα.

Ενας απο τους κύριους λόγους είναι οι συνεχείς απουσίες που μας ταλαιπωρούν με αποτέλεσμα να μην βρίσκουμε ρυθμό, και σε αυτή την κατηγορία θες ρυθμό για να ανταπεξέλθεις.