Κορυδαλλός
του Σταύρου Πρέσση

Ο Ερμής Κορυδαλλού νίκησε 1-0 την Χαραυγή. Ένας αγώνας ντέρμπι σε αγωνιστικά επίπεδα. Η Χαραυγή δημιούργησε πολλές ευκαιρίες ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφερε να τις υλοποιήσει. Το δεύτερο ημίχρονο δεν ξεκίνησε καλά για την Χαραυγή, καθώς δέχθηκε γκολ από πέναλτι. Η ομάδα του κύριου Αθανασόπουλου πίεζε μέχρι τέλους με αποτέλεσμα στο 83΄να έχουν δοκάρι, αλλά να μην καταφέρουν να ισοφαρίσουν.

Ο κος. Σπύρος Αθανασόπουλος έκανε δηλώσεις στο Sportactive λέγοντας τα εξής:

Ήταν ένα ντέρμπι, σε αγωνιστικά πλαίσια για τις δύο ομάδες. Δυστυχώς, δεν καταφέραμε στο πρώτο ημίχρονο που είχαμε τις φάσεις και τις κινήσεις του παιχνιδιού να βάλουμε ένα γκολ. Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου δεχθήκαμε γκολ από πέναλτι. Το πέναλτι έγινε από χέρι. Παρόλο που προσπαθήσαμε έως το τέλος, είχαμε και ένα δοκάρι στο 83’ δεν καταφέραμε να ισοφαρίσουμε το παιχνίδι και να πάρουμε κάτι περισσότερο. Σίγουρα μπορούσαμε να είχαμε κερδίσει περισσότερα πράγματα από το συγκεκριμένο παιχνίδι, αλλά αυτό το είναι το ποδόσφαιρο. Είμαστε καλά συνεχίζουμε με στόχο το επόμενο παιχνίδι.