Ασταμάτητος και ανυπέρβλητος συνεχίζει την πορεία του στο Πρωτάθλημα της ΕΠΣΔΑ ο Μανδραικός.

Η ομάδα του Θεόφιλου Καλύβα, επικράτησε στο ουδέτερο γήπεδο του Ασπροπύργου του ΠΑΟΚ Μάνδρας με 3-2 φτάνωντας στο απίστευτο 9 στα 9 στην κατηγορία και στο +8 απο τον δεύτερο Άτταλο.

Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγής για τα θύματα των πλυμμήρων στην Δυτική Αττική.

Στα του αγώνα, οι κυανόλευκοι άνοιξαν το σκορ στο 21' με σκόρερ τον Τύρπο απο στημένη φάση.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Μονέ με προσωπική ενέργεια διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, και ο Χόρβατς με πέναλτι στο 51ο λεπτό έκανε το 3-0 με τον Λελούδα να κερδίζει την παράβαση.

Οι τυπικά γηπεδούχοι αντέδρασαν στα επόμενα λεπτά με τον Κοπαλά, ενώ ο Λελούδας είχε δοκάρι στο 70' χάνοντας σπουδαία ευκαιρία για το 4-1.

Ο Παπακωνσταντίνου δυο λεπτά αργότερα μείωσε σε 3-2 και έβαλε φωτιά στο παιχνίδι, με τους φιλοξενούμενους τελικά να κρατάνε μέχρι τέλους το τελικό σκορ.

Ο τεχνικός του Μανδραικού, Θεόφιλος Καλύβας δεν είπε πολλά για το συγκεκριμένο ματς:

''Κρατάμε μόνο τους 3 βαθμούς της νίκης.