Αποτέλεσμα εικόνας για Θεόφιλος Καλύβας

Πρώτος και καλύτερος φιγουράρει ο Μανδραικός στο Πρωτάθλημα Α' κατηγορίας της ΕΠΣΔΑ, παίρνοντας σπουδαίο διπλό μέσα στην Ελευσίνα επι του Πανελευσινιακού με το επιβλητικό 3-0.

Οι κυανόλευκοι παρότι στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καλοί, χάσανε δυο κλασικές ευκαιρίες με τους Κλόντι και Μονέ.

Στο δεύτερο 45λεπτο ο Μανδραικός βελτιώθηκε αισθητά και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Τούση στο 55'.

Ο ίδιος παίκτης στο 68' διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. οδηγώντας την σε θρίαμβο.

Ο Λελούδας ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό 3-0, με τον σύλλογο της Μάνδρας να πετυχαίνει το απόλυτο σε 5 αγώνες και να είναι στο +5 απο τον δεύτερο Βύζα Μεγάρων με ενα παιχνίδι περισσότερο (οι 2 ομάδες τείθονται αντιμέτωποι την επόμενη αγωνιστική).

Ο τεχνικός των φιλοξενούμενων, Θεόφιλος Καλύβας δήλωσε:

''Στο Α' παίξαμε κάπως ανορθόδοξα και αγχωμένα.

Στο δεύτερο ημίχρονο βελτιωθήκαμε κατά πολύ.

Τίποτα δεν έχει τελειώσει, συνεχίζουμε ταπεινά γιατί έχουμε και ματς Κυπέλλου μέσα στην εβδομάδα με τον Εθνικό Πανοράματος.

Τέλος θέλω να ευχαριστήσω τον Πανελευσινιακό για την φιλοξενία και εύχομαι αυτή η ιστορική ομάδα να βρεί τον δρόμο της, έχω παίξει ως ποδοσφαιριστής εκεί και είναι ενα κεφάλαιο της ποδοσφαιρικής μου καριέρας''.