Φωτογραφία του Baggelis Rentzos.

Σε ένα παιχνίδι με έντονο επιθετικό παιχνίδι απο την πλευρά του ΑΟ Αιγάλεω, η εφηβική της ομάδα πέρασε σαν σίφουνας απο την Κηπούπολη με το εξωπραγματικό 0-7 πιάνοντας σπουδαία απόδοση απο τα πρώτα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου με έξι διαφορετικούς σκόρερ.

Το ''Σίτι'' μπήκε πολύ δυνατά και άρχισε να παίρνει την πρωτοβουλία των κινήσεων στον αγωνιστικό χώρο ώσπου αυτή καρποφόρησε πολύ γρήγορα πετυχαίνοντας τπ πρώτο γκολ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Μονεμβασίτη και λίγο αργότερα ήρθε και το 2ο με τον Βιταλουδίτη κλείνοντας έτσι με αυτό το σκορ το α' μέρος.

Στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι έπιασαν ακόμη καλύτερη απόδοση πετυχαίνοντας ακόμη 4 γκολ με τους Μαρτίνο, Πυθαρούλιο, Τσίνα, Κοντοχριστόπουλο και ενα αυτογκόλ.

Ο προπονητής των κυανόλευκων Βαγγέλης Ρέντζος συμπλήρωσε μετά απο αυτήν την μεγάλη σε έκταση νίκη:

''Είμαι πολύ ικανοποιημένος απο τα παιδιά.

Απο την συνολική εικόνα που παρουσίασαν στο γήπεδο, αλλά ιδιαίτερα απο την απόδοση τους που κυμάνθηκε σε υψηλά επίπεδα.