Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Tην πρώτη του ήττα στο Πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής γνώρισε το Κερατσίνι στην Ρόδο απο τον τοπικό Διαγόρα με σκορ 2-0.

H ομάδα των Δωδεκανήσων άνοιξε το σκορ στο 23΄ με τον Γεωργίου μετά απο σέντρα του Βελλίνη, αφού πρώτα οι Kερατσινιώτες έχασαν σπουδαία ευκαιρία με τον Μπερνιδάκη να νικιέται απο τον Στεφανάκο στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

Ο Μπερνιδάκης πάλι στο 8ο λεπτό σημαδεψε πάνω απο τα δοκάρια, όντας μοιραίος για την ομάδα του Βασίλη Σπάθα.

Στο 36' και αφού παρέμενε το 1-0, ο Μπερνιδάκης που ήταν σε πολύ κακή μέρα έχασε και τρίτη φάση αστοχώντας μπροστά απο το τέρμα του Στεφανάκου.

Τελικά ο Σουάνης ήταν αυτός που τελείωσε την υπόθεση νίκη για τους γηπεδούχους στο 46o λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ντούλια.

Διαγόρας (Παντέλης): Στεφανάκος, Ευαγγελίδάκης, Προβατίδης, Γεωργίου (67′ Σιλλιγαρδάκης), Σουάνης (72′ λ.τρ. Παυλίδης), Γιόνδης, Σκάρος, Βελλινης (82′ Παναγιωτίδης) Βελέτης (90′ Μπουρδλάκου), Λάμπρου, Ρούνιτς

Κερατσίνι (Σπάθας): Μπότος, Τσουβαλτσίδης, Σκεντεράι, καμπούρης, Μπατής, Πίτσης, Ντούλιας, Γκιάτης (65′ Διάκος), Μπερνιδάκης, Καλογιάννης (76′ Γιακούμπι), Παπασπύρος (55′ Πασαλίδης)