Ο Πανιώνιος Κερατσινίου ηττήθηκε με το βαρύ 0-3 από τον Ολυμπιακό Κερατσινίου στις Σιταποθήκες,με τον προπονητή Κώστα Λαμπαδάριο να δηλώνει στο Sportactive.gr:

"Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο,ωστόσο,το γκολ λίγο πριν την ανάπαυλα,άλλαξε όλο το ματς.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν σαν να μην μπήκαμε καθόλου στο γήπεδο και δεχθήκαμε άλλα δυο τέρματα μέσα σε ένα 5λεπτο.

Μας έχουν στοιχίσει,τόσο οι αρκετοί τραυματισμοί που έχουμε,όσο και η έλλειψη εμπειρίας στο επιθετικό μας κομμάτι.

Ο Ολυμπιακός,ο οποίος είναι μια πολύ καλή ομάδα,μπόρεσε χάρη στην εμπειρία και ποιότητα κάποιων ποδοσφαιριστών της να πάρει το παιχνίδι.

Από κει και πέρα κοιτάζουμε μπροστά στο επόμενο παιχνίδι με τον Φοίνικα Αγίας Σοφίας,μια ομάδα επίσης,με πολλά έμπειρα παιδιά στις τάξεις της."