Δραπετσώνα
του Σταύρου Πρέσση

Ένα ωραίο παιχνίδι έγινε στην Δραπετσώνα ανάμεσα στην ΑΣ Ποντίων και την Χαραυγή. Ο αγώνας έληξε ισόπαλος 2-2. Οι δύο ομάδες είχε η καθεμία από ένα ημίχρονο. Η Χαραυγή πήγε στα αποδυτήρια του πρώτου ημιχρόνου μπροστά στο σκορ, αλλά η ΑΣ Ποντίων στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να ισοφαρίσει και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας. Ο Προπονητής της ΑΣ Ποντίων μίλησε στο Sportactive για τον σημερινό αγώνα και ανάφερε τα εξής:

Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου, ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι. Το ξέραμε, παίζαμε με την πλάτη στον τοίχο. Είχαμε ένα κάκιστο πρώτο ημίχρονο. Μπήκαμε στα αποδυτήρια μιλήσαμε με τα παιδιά και στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε σωστά και στα ίσα μια από τις καλύτερες ομάδες του ομίλου. Κατορθώσαμε να ισοφαρίσουμε, εύχομαι καλή πορεία στην Χαραυγή και ελπίζω αυτό το θετικό αποτέλεσμα να είναι μόνο η αρχή.