Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Την πρώτη του νίκη στο Πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής πέτυχε το Κερατσίνι μέσα στο Λουτράκι επικρατώντας της τοπικής ομάδος με 1-0.

Οι ροσονέρι ήταν εμφανώς καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο με τους Ντούλια και Μπερνιδάκη.

Στο δεύτερο μέρος πάλι ο Μπερνιδάκης στο 48' ήταν μοιραίος αφού δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ.

Αυτό που δεν έκανε ο Μπερνιδάκης έκανε ο Καλογιάννης με την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς ανοίγοντας το σκορ.

Στην μόνη στιγμή που ανησύχησε ο Μπότος ήταν στα τελευταία λεπτά οταν η μπάλα πήγε στο δοκάρι χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι μετά απο σέντρα σουτ, αλλά κατά τα άλλα στην περισσότερη διάρκεια του αγώνα ήταν θεατής.