Πειραιάς
του Σταύρου Πρέσση

Ο Ατρόμητος Πειραιά έκανε μια σπουδαία νίκη κόντρα στον Αετό Κορυδαλλού νικώντας 2-1. Οι Πειραιώτες μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι, καθώς το 4΄σκόραραν με τον Κοντάκο. Στην συνέχεια του αγώνα ο Ατρόμητος έκανε και άλλες ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει και δεύτερο τέρμα στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Καλαμάκη μπήκε για να "καθαρίσει" το παιχνίδι και το έκανε στο 71' με τον Αγγελάκη γράφοντας το 2-0. Αυτό που κατάφερε ο Αετός Κορυδαλλού ήταν να μειώσει στο 93' με αυτογκόλ του Τζωρτζάτου.

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που υπήρξε με τον προπονητή του Ατρόμητου Πειραιά κύριο Αντώνη Καλάμακη είπε τα εξής:

Αντιμετωπίσαμε ένα πάρα πολύ καλό αντίπαλο. Ο Αετός κάνει χρόνια πρωταθλητισμό από εκεί και πέρα εμείς μπήκαμε πάρα πολύ δυνατά στο γήπεδο από το πρώτο λεπτό. Κλείσαμε τους χώρους βγάλαμε πάθος και δύναμη και βάση του πλάνους μας δημιουργήσαμε πάρα πολλές ευκαιρίες που πιστεύω  ότι το αποτέλεσμα είναι απόλυτα δίκαιο. Θεωρώ,  ότι είχαμε τις ευκαιρίες το σκορ να είναι πολύ παραπάνω. Πέρα από αυτό, η ομάδα στάθηκε πάρα πολύ καλά. Σχεδόν ο Αετός  με το ζόρι δημιούργησε μια  φάση είχαμε το πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού και νομίζω τα παιδιά σήμερα κατάθεσαν ψυχή ήταν πάρα πολύ καλά όλα. Την Τετάρτη αντιμετωπίζουμε τον Ιωνικό στο κύπελλο. Για εμάς δεν υπάρχει εύκολο παιχνίδι όλα τα παιχνίδια για εμάς είναι τελικοί. Απλά προσεγγίζουμε το παιχνίδι ξεχωριστά ένα προς ένα ,αυτή την στιγμή είναι ο Ιωνικός θα δώσουμε όλο το βάρος στο παιχνίδι αυτό. Γιατί είναι μέσα στο στόχο μας το κύπελλο. Από εκεί και πέρα ξέρουμε μια ομάδα που είναι παραπάνω κατηγορία από εμάς και ιστορική. Θεωρώ, έχουμε τις δυνατότητες να μπορέσουμε να προκριθούμε.. Είμαστε σε πάρα πολύ καλή κατάσταση και σε ψυχολογική κατάσταση και θεωρώ ότι μπορούμε να πάρουμε την πρόκριση.