Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα με ευρύ σκορ δέχτηκε το Χατζηκυριάκειο στο Πρωτάθλημα της Β' Πειραιά για την 6η αγωνιστική του 2ου ομίλου.

Τα ''λιοντάρια'' ηττήθηκαν εκτός έδρας απο τον Φοίνικα Αγίας Σοφίας με 4-1, με τους γηπεδούχους να νικάνε πιο δύσκολα απο ότι δείχνει το τελικό σκορ.

Στο ημίχρονο ήταν το σκορ ήδη 2-0 υπέρ του Φοίνικα με τους Δρυγιαννάκη στο 33', και του Λούπου δέκα λεπτά αργότερα.

Με την έναρξη του δεύτερου 45λεπτου, η ομάδα του Γιάννη Παπαιωάννου αντέδρασε και μείωσε στο σκορ με τον Χαλκιόπουλο.

Οι ελπίδες για ανατροπή όμως δεν κράτησαν για πολύ, καθώς στο 56' ο Κουτσουναμέντος διεύρυνε το σκορ στο 3-1.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 89' ο Λεβαντής.

Φοίνικας Αγίας Σοφίας: Σταυρίδης, Δεδούσης (57' Νέστωρ), Γούτης (73' Καρβούνης), Αντωνίου, Κοντογιαννόπουλος, Αλούσι, Δρυγιαννάκης, Λούπος (65' Λεβαντής), Τσαουσντέλο (78' Γιαννακοδήμος), Κουτσουναμέντος, Κουντουριώτης

Χατζηκυριάκειο: Kούβαρης, Παπαθέου, Μπίτζος, Ζωγραφάκης (51' Αλιάγας), Νίνος (48' Κούκουρας), Μπάλλιας, Στεφανίδης(84' Κέκος), Πολίτης, Κούτσης, Νάνος, Χαλκιόπουλος(84' Κατσίβας)