Δεύτερη συνεχόμενη νίκη πέτυχε ο Αστέρας Χαϊδαρίου,με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Καραγεώργο που σημείωσε καρέ,αυτή την φορά επί της ΑΕ Ιλίου με 4-2.

Το σκορ ο Καραμήτσας,για τους φιλοξενούμενους,στο 10',με την ομάδα του Βασίλη Τσιάκαλου να γυρίζει το ματς σε 4 λεπτά με τα γκολ του Καραγεώργου(14',17'),ύστερα από ασίστ των Σπυρόπουλου και Παπαδάκη.

Ο Καραγεώργος συνέχισε το προσωπικό του σόου με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου,σημειώνοντας το 3-1 από ασίστ του Καραγιάννη,όμως η ΑΕ Ιλίου απάντησε στο 52' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Lilaj.

Το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε ξανά από την συνεργασία του Καραγιάννη με τον Καραγεώργο,με σκόρερ τον τελευταίο.

Ο προπονητής των νικητών,Βασίλης Τσιάκαλος,δήλωσε στο Sportactive.gr:

"Είμαι ευχαριστημένος από την απόδοση της ομάδας γιατί,ενώ βρεθήκαμε πίσω στο σκορ,καταφέραμε να γυρίσουμε την κατάσταση σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα και να πάμε στα αποδυτήρια με προβάδισμα.

Από εκεί και πέρα,μπήκαμε πολύ δυνατά στην επανάληψη και σκοράραμε αμέσως,αλλά ένα,κατά την άποψη μου,αμφισβητούμενο πέναλτι έφερε ξανά τις δυο ομάδες με διαφορά ενός γκολ.

Τελικά,η αντίδραση μας ήταν και πάλι πολύ καλή καθώς καθαρίσαμε το ματς με το τέταρτο γκολ.

Υπάρχουν,σίγουρα,περιθώρια βελτίωσης και αυτός είναι ο σκοπός μας για τον οποίο δουλεύουμε καθημερινά στις προπονήσεις.

Θέλω να κλείσω με ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά που αγωνίστηκαν για το πάθος και την συγκέντρωση που έβγαλαν και συλλέξαμε τρεις ακόμα βαθμούς."

ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ: Μανωλίκας,Τονικιάν(73' καρβούνης),Σπυρόπουλος, Μπέρμπερι,Καλογερόπουλος(56' μποσγας),Τσότα,Καραγιάννης(78' Δήμας),Κόκας,Παπαδάκης(Βασιλικός 70'),Καραγεωργος,Κωτσης

ΑΕ ΙΛΙΟΥ: Κοντογιαννάτος,Δημοθεόδωρος,Μάλλης,Κορωνιός,Φυκήρης,Mako(37
Ντάση),Lilaj,Γκότσε(72' Σακαρέλλος),Κουρέας(62' Μπέσσης),Καραμήτσας(37' Κουμπούρας),Τριανταφύλλου