Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Στους πέντε ανέμους σκόρπισε σήμερα η Κύπρος Κορυδαλλού τον Φαληρικό για την 3η αγωνιστική της Α' ΕΠΣΠ, συντρίβοντας τον με 5-0.

Ο Κατσούλας άνοιξε το σκορ για τους Κορυδαλλιώτες στο 29ο λεπτό και ο Βάσσος πέντε λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Ο Ρικούνοβ στο 45' έκανε το 3-0, με τον Κατσούλα στο 80' με το δεύτερο προσωπικό του γκολ να φτάνει το σκορ στο 4-0.

Ο Μηταράς δυο λεπτά μετά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Αξιοσημείωτο ενα αναφερθεί οτι ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Βασιλειάδης αγωνίστηκε ολόκληρο το 90λεπτο άρρωστος, αλλά έσφιξε τα δόντια, αλλά δεν κινδύνεψε ιδιαίτερα απο τους Φαληριώτες.

Κύπρος Κορυδαλλού : Βασιλειάδης, Τσιρκινίδης, Αλευρής, Πέττας( 75΄Λέκκας) Κόμης Α.  Ρικούνοβ, Βάσσος, Καλικαντής, Ντακόστα ( 58’ Μυταράς) , Κατσούλας, Κοττάκης ( 71΄ Τάπραντζης , 81' λ.τρ. Κόμης Κ.) .

Φαληρικός : Μουτάφης, Ραπτόπουλος, Καμπιτσόπουλος, Ανδρικάκης, Κοτσιοβός, Κούβαρης Πιτέα( 76’ Ελευθεριάδης) Σαραγάς, Ρεξίν , Πανταζής( 51’ Μιχαηλίδης) Σιδηρόπουλος( 46’ Μπαρλής)