Αποτέλεσμα εικόνας για βαγγελης ρεντζος

Το Αιγάλεω κέρδισε στο ντέρμπι του εφηβικού την αντίστοιχη ομάδα του ΑΟ Χαϊδαρίου μέσα στην έδρα του στο ''Τ.Χαραλαμπίδης'' με σκορ 3-2, σε ενα παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου με εναλλαγές του σκορ και πολλές καλές φάσεις.

Η ομάδα του Βαγγέλη Ρέντζου μπήκε πιο δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και μετά απο δυο καλές χαμένες ευκαιρίες που είχε, κατόρθωσε να προηγηθεί στο σκόρ στο 25' με τον Πουρίκη μετά απο πάσα του Κρανιδιώτη.

Μετά το γκολ το Χαιδάρι ισορροπήσε το παιχνίδι μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, χωρίς όμως να γίνει απειλητικό για την εστία του ''Σίτι''.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο κάνοντας την απόλυτη ανατροπή με δυο γκολ στο 50΄ και στο 55'.

Απο εκεί και πέρα όμως μίλησαν τα ψυχικά αποθέματα των παικτών του Αιγάλεω και με τις αλλαγές που έκανε ο κ.Ρέντζος φρέσκαρε την ομάδα με την απόδοση να ανέβηκε κατακόρυφα με συνεπεία στο 65' να ισοφαρίσει η χρυσή αλλαγή ο Τσίνας.

Την μεγάλη νίκη στους κυανόλευκους την έδωσε ο Κρανιδιώτης στο 75' κάνοντας το τελικό 2-3.