Αν υπήρχε επίσημα ενα βραβείο MVP για κάθε αγωνιστική αυτό στην συγκεκριμένη ανήκει κυριολεκτικά στον τερματοφύλακα της Κύπρου Κορυδαλλού, Μάνο Βασιλειάδη.

Ο μόλις 1.77 23χρονος πορτιέρο ήταν ο πολυτιμότερος παίκτης της ομάδας του στο 0-0 με αντίπαλο την Χαραυγή στο ΑΓΕΤ για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α' ΕΠΣΠ.

Στο 15' απο εκτέλεση κόρνερ έγινε προβολή από πολύ κοντά η μπάλα πήγε στο οριζόντιο δοκάρι κι οχι απλά απέκρουσε την μπάλα άλλα την μπλόκαρε κιόλας.

Δέκα λεπτά μετά οι γηπεδούχοι έκαναν κομπίνα απο κόρνερ με τη μπάλα να πηγαίνει για σέντρα σουτ προς στο δεύτερο δοκάρι προς το γάμα με τον Βασιλειάδη να πετάγεται με το ανάποδο χέρι και να την βγάζει σε κόρνερ.

Γύρω στο 33' επίσης έβγαλε εντυπωσιακά μια απευθείας εκτέλεση φάουλ προς το αριστερό παράθυρο, με τον κόσμο στις κερκίδες να έτοιμος να σηκωθεί να πανηγυρίσει για γκολ.

Το σφυροκόπημα της Χαραυγής συνεχιζότανε, αφού στο 38' ο Πέκοφ σηκώθηκε ανενόχλητος για κεφαλιά σημαδεύοντας πρώτα τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και έπειτα ο 23χρονος πετάχτηκε ακουμπώντας την αλλάζοντας ουσιαστικά την πορεία της.

Στο δεύτερο ημίχρονο επίσης έβγαλε μια παράλληλη μπαλιά, και συγκεκριμένα στο 85', προτού μπει με τη μπαλα δτα δίχτυα ο Ηλιόπουλος.

Χαραυγή: Δεληγιάννης, Ξηρογιάννης, Αγγελόπουλος, Τούρλος, Αβαμίδης, Καστράτι, Φασιλής, Θεοδωρίδης(70’ Μυφτάρι), Γρούνης, Ηλιόπουλος, Πεκόφ.

Κύπρος Κορυδαλλού: Βασιλειάδης, Καλικαντής, Αλευρής, Πέττας, Κόμης Α., Ρικούνοβ, Κοττάκης(88’ Ταπραντζής), Κατσούλας(91’ Κόμης Κ.), Ταμπουράκης, Άντερσον(74’ Λέκκας), Βάσσος(46’ Μηταράς)