Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκε το εφηβικό του Αιγάλεω με το αντίστοιχο του Ιάσονα Ιλίου για την πρώτη αγωνιστική του Πρωταθλήματος στο τοπικό ΔΑΚ.

Το ''Σίτι'' παρότι προηγήθηκε με 2-0 με τους Βιταλουδίτη και Κρανιδιώτη, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν πολύ γρήγορα το ματς στα ίσια.

Οι κυανόλευκοι μπορεί να ήταν καλύτεροι σχεδόν σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, αλλά λείπει ακόμα η απαραίτητη ομοιγένεια όπως τόνισε και ο προπονητής της ομάδας Βαγγέλης Ρέντζος:

''Η ομάδα έπαιξε αρκετά καλά στον πρώτο αγώνα του Πρωταθλήματος.

Είχαμε επιθετικό μονόλογο σε όλη την διάρκεια του αγώνα, προηγηθήκαμε με δυο ωραία γκολ του Βιτουλαδίτη με κεφάλια και του Κρανιδιώτη με ωραίο τελείωμα ενώ χάσαμε πολλές ευκαιρίες να διευρύνουμε το σκορ αλλά δεν τελειώσαμε τις φάσεις.

Ετσι λοιπόν μοιραία σε ενα πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου δείξαμε αδράνεια και δεχτήκαμε την ισοφάριση με δυο άπιαστα σουτ έξω απο την περιοχή.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε στο ίδιο μοτίβο, παίζοντας τους αντιπάλους στο μισό γήπεδο χάνοντας μέχρι το τελευταίο λεπτό σωρεία ευκαιριών χωρίς να κατορθώσουμε να πάρουμε την νίκη.

Εμεινα ευχαριστημένος απο την προσπάθεια όλων των παικτών.

Είμαστε στην ουσία μια νέα ομάδα με πολλά καινούργια πρόσωπα, μας λείπει ακόμη η ομοιογένεια, άλλα έχουμε τεράστια σημάδια βελτίωσης απο αγώνα σε αγώνα θα γινόμαστε καλύτεροι''.