Φωτογραφία του χρήστη SportActive.gr.

Θετική πρεμιέρα στο Πρωτάθλημα της Β' κατηγορίας Πειραιά έκανε το Χατζηκυριάκειο καθώς αναδείχθηκε ισόπαλο με τον ΑΟΚ Φαλήρου με 1-1 στην παραλία της Καλλιθέας.

Oι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Καραγιάννη στο 32ο λεπτό, με τα λιοντάρια να φέρνουν το παιχνίδι στα ίσια με τον Νάνο στο 72'.

Ο τεχνικός των φιλοξενούμενων Γιάννης Παπαιωάννου έμεινε ικανοποιημένος απο το αποτέλεσμα, και στάθηκε στα τελευταία λεπτά που μπορούσε η ομάδα του να φύγει με το διπλό:

''Για εμάς ήταν ένα θετικό αποτέλεσμα το σημερινό.

Είχαμε απέναντι μας μια νεανική ομάδα που ξέρει να παίξει κάλο ποδόσφαιρο και μάλιστα μέσα στην έδρα της.

Είχαμε δει τα ατού της και προσπαθήσαμε να τα περιοριορίσουμε.

Αν και χάσαμε γρήγορα τον Κασελάκη με τράβηγμα σταθήκαμε καλά αμυντικά και ευτυχίσαμε να έχουμε τον Κούβαρη σε πολύ καλή μέρα αφού έσωσε 3 φόρες την εστία του σε τετ α τετ.

Στο τέλος θα μπορούσαμε να έχουμε "κλέψει" κ τη νίκη στην τελευταία αντεπίθεση που χάσαμε μεγάλη ευκαιρία για γκολ με το Μαστορακη κ το Νανο.

Η φιλοξενία του ΑΟΚ ηταν άψογη όπως πάντα κι η διαιτησία του Κυρίου Λυτριβη δίκαιη''.