του Πάνου Κομματέα

Καταιγιστικός ήταν στην πρεμιέρα του στον 2ο όμιλο της Β' Ε.Π.Σ.Π. ο Φοίνικας Αγίας Σοφίας,καθώς επικράτησε του Αργοναύτη με 1-5.

Ο προπονητής των νικητών,Θανάσης Παύλοβιτς,μίλησε στο Sportactive.gr:

"Οι πρεμιέρες πάντα εγκυμονούν κινδύνους,λόγω του άγχους και της ανετοιμότητας των ομάδων.

Στο πρώτο τέταρτο δεν ήμασταν καλοί,ωστόσο στο ημίωρο ανοίξαμε το σκορ και από εκεί και πέρα,στην επανάληψη μπήκαμε σαφώς βελτιωμένοι,βάλαμε την μπάλα κάτω και δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες.

Πετύχαμε 4 τέρματα ακόμα και μπορούσαμε να αυξήσουμε κι άλλο τον δείκτη του σκορ.

Είχαμε αρκετές απουσίες ποδοσφαιριστών,είτε με τραυματισμούς,είτε για άλλους λόγους.

Για πρώτο παιχνίδι πήγαμε αρκετά καλά,αλλά έχουμε μεγάλα περιθώρια βελτίωσης.

Είμαι ευχαριστημένος από την εμφάνιση του δευτέρου ημιχρόνου,κρατάμε το αποτέλεσμα και προχωράμε στο επόμενο παιχνίδι.

Τέλος,να πω πωςη νίκη αυτή αφιερώνεται στο Τάσο Πετρίτη που πριν λίγες μέρες έπαθε ρίξη χιαστών."