Ο Αστέρας Χαϊδαρίου αποκλείστηκε με 3-2 στην διαδικασία των πέναλτι από την Αναγέννηση Πετρούπολης(0-0 η κανονική διάρκεια και η παράταση) με τον προπονητή των Χαϊδαριωτών να δηλώσει στο Sportactive.gr:

Είστε ικανοποιημένος από την απόδοση της ομάδας? Πως είδατε το παιχνίδι?

"Είμαι ικανοποιημένος από την απόδοση της ομάδας και ειδικά για την εικόνα του πρώτου ημιχρόνου,διότι καταφέραμε να σκοράρουμε 2 φορές που ακυρώθηκαν για οφσαιντ και να δημιουργήσουμε άλλες 4 φάσεις όπου δεν μπορέσαμε να προηγηθούμε.

Στο δεύτερο μέρος μείναμε από πολύ νωρίς με 10 παίχτες,αλλά η αμυντική μας τακτική δούλεψε εξαιρετικά.

Παρά την αλλαγή σχηματισμού δημιουργήσαμε 2 ακόμα πολύ σημαντικές φάσεις αλλά αστοχήσαμε.

Στην παράταση αρκεστήκαμε σε παθητικό ρόλο,λόγω της υπερπροσπάθειας στο διάστημα που μείναμε με 10 παίχτες,μην μπορώντας να υποστηρίξουμε το πλάνο μας επιθετικά για πάνω από 90 λεπτά.

Τελικά,οδηγήσαμε το ματς στην διαδικασία των πέναλτι,όπου και οι δυο τερματοφύλακες ήταν εξαιρετικοί,με την ομάδα μας να στέκεται άτυχη στο τέλος."

Υπάρχει κάποιου είδους πικρία για τον τρόπο αποκλεισμού?

"Σίγουρα,μας μένει κάποια πικρία,όχι,όμως,απογοήτευση γιατί όσοι ήταν στον αγωνιστικό χώρο έδωσαν το 100%.

Θα βγούμε ακόμα πιο δυνατοί για την συνέχεια ενόψει της νέας σεζόν που ξεκινά."