ΑΘΗΝΑ
Ο Ζινεντίν Ζιντάν προειδοποίησε τις άμυνες στην Ευρώπη, τονίζοντας  ότι ο Κρίστιανο Ρόναλντο μόλις επέστρεψε μετά από ένα μήνα και κατάφερε να σημειώσει δύο γκολ στη νίκη (3-0) απέναντι στον ΑΠΟΕΛ : «Αν ήταν σε καλύτερη κατάσταση θα είχε σημειώσει τέσσερα γκολ», δήλωσε ο Γάλλος προπονητής της Ρεάλ Μαδρίτης στους δημοσιογράφους.

«Είναι ο καλύτερος στον κόσμο, είναι πάντα εκεί όταν τον θέλουμε, πάντα σκοράρει.

Γνωρίζουμε τι προσφέρει ο Κριστιάνο», Είναι ένας παίκτης ζωτικής σημασίας για εμάς και ελπίζω ότι θα παραμείνει σε αυτή την πορεία, παρόλο που δεν θα τον έχουμε την Κυριακή εξαιτίας της τιμωρίας του.

Ελπίζω ότι αυτό είναι το τελευταίο παιχνίδι αυτή τη σεζόν όπου δεν θα μπορέσει να παίξει για μας», πρόσθεσε.

«Στο πρώτο ημίχρονο, δεν ήμασταν καλοί, βελτιωθήκαμε στο δεύτερο ημίχρονο και αξίζαμε τη νίκη. Είμαι χαρούμενος που δεν δεχθήκαμε γκολ.

Ο ΑΠΟΕΛ έπαιξε χωρίς κόμπλεξ σε ένα πολύ μεγάλο στάδιο, αλλά ξέραμε ότι αυτή η ομάδα έχει πείρα από μεγάλα παιχνίδια και φάνηκε στο παιχνίδι της και στον ρυθμό που είχε.

Αν ρίσκαρε λίγο περισσότερο θα μας έβαζε δύσκολα και στην Λευκωσία θα μας δυσκολέψει», τόνισε ο Ζιντάν, ενώ ο Σέρχιο Ράμος, που πέτυχε χθες  το τρίτο γκολ της Ρεάλ Μαδρίτης, είπε:

«Δεν μπορούμε πάντα να κερδίζουμε κάθε παιχνίδι με πολλά γκολ, καθώς το ποδόσφαιρο γίνεται όλο και πιο ισορροπημένο και κάθε αντίπαλος είναι δυνατός».
 Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ