του Πάνου Κομματέα

Ένα άκρως εντυπωσιακό παιχνίδι διεξήχθη το πρωί της Κυριακής στο γήπεδο της Χαραυγής,με τον ΑΟΚ Φαλήρου να παίρνει τελικά την πρόκριση στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων κόντρα στον εξαιρετικό Πυθαγόρα με 3-4!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 10ο λεπτό με κεφαλιά του Γρύπαρη,όμως 8 λεπτά αργότερα ο Ιωσηφίδης με εκτέλεση φάουλ,πίσω από την σέντρα(!) ισοφάρισε σε 1-1.

Ο ΑΟΚ Φαλήρου προηγήθηκε εκ νέου με τον εντυπωσιακό νεαρό Ντρούγκα στο 24,αλλά ο Πυθαγόρας βρήκε τον τρόπο να φέρει τούμπα το παιχνίδι!

Αρχικά,ισοφάρισε με πέναλτι του Κυριτσιμπασάκη(το κέρδισε ο Μαρμαράς) στο 35' και προηγήθηκε στο 59' με κεφαλιά του Μαρμαρά!

Οι Φαληριώτες δεν το έβαλαν κάτω και ισοφάρισαν με κοντινό πλασέ του Κουμπούρα,μετά από σύγχυση στην μεγάλη περιοχή,στο 75' και πήραν την νίκη στο 91ο λεπτό με υπέροχη ενέργεια του Ντρούγκα.

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ε.Π.Σ.Π. ,η ομάδα του Δημήτρη Κριμιτζά θα αντιμετωπίσει τον Πειραϊκό.

ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ: Λιοκουδάκης,Χατζηδημητρίου(93' Οικονόμου),Κωνσταντίνου,Τρίτσας,Καλούδης,Μηλιώνης,Κυριτσιμπασάκης(64' Τορναρης),Τριανταφύλλου(57' Πουλιοτόπουλος),Μαρμαράς(75' Καλουτάς),Ιωσηφίδης,Δαμαλίδης

ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ: Παλύβος,Μοχάμεντ,Λύγκος(73' Πέπα),Σαριδάκης,Κουμπούρας,Καραγιάννης,Rondo(54' Σερετίδης),Κάππος,Γρύπαρης(93' Σιάκουλης),Ντρούγκας,Τερζής(46' Μανδάς)