Στις 6.30 αρχίζουν και επίσημα οι κληρώσεις του Κυπέλλου Πειραιά και των Πρωταθλημάτων της Ενωσης Α', Β' και Γ' κατηγορίας με τους διαχωρισμούς των ομίλων.

Το sportactive.gr θα βρίσκεται live στο ΣΕΦ για να σας ενημερώσει με τις τελευταίες εξελίξεις της διαδικασίας.

Σε λίγα λεπτά αρχίζει η διαδικασία.

Το πιο σημαντικό παιχνίδι μέχρι τώρα είναι το ντέρμπι του Κερατσινίου μεταξύ Αστέρα και Ατρόμητο.

Κύπελλο Πειραιά 2017-18

1η φάση (9-10/9)

1) Φοίνικας Αγίας Σοφίας - Ολυμπιακός Κερατσινίου
2) Νέο Ικόνιο - Πειραικός
3) ΑΟ Πειραιάς - ΑΟ Αγίου Δημήτριου
4) Λέοντες Καμινίων - Αργοναύτης
5) Πυθαγόρας - ΑΟΚ Φαλήρου
6) ΑΕ Σαλαμίνας - Φίλαθλοι
7) Πανιώνιος Κερατσινίου - Πανφαληρικός
8) Σαλαμινομάχοι - ΑΟ Καστέλλας
9) Δίας Κορυδαλλού - Νέοι Δραπετσώνας
10) Δάφνη Ταμπουρίων - Χατζηκυριάκειο
11) Ενωση Καμινίων - Αστέρας Νίκαιας
12) Αστέρας Κερατσινίου - Ατρόμητος Κερατσινίου 
13) Ολυμπιακός Περάματος - ΑΕ Νίκαια
14) Αναγέννηση Μοσχάτου - Ηρακλής Νίκαιας
15) Σπίθα Νίκαιας - Νέοι Ευγενείας
16) Πήγασος Αγίου Διονυσίου - Θησέας
17) ΑΣ Κωφών - ΑΣΧ Ποσειδών 

Αρης Αμφιάλης περνάει χωρίς αγώνα στην 2η φάση, στην οποία μπαίνουν και η ομάδες της Α' κατηγορίας και της Γ' Εθνικής κατηγορίας.

Στην φάση αυτή μπαίνουν ομάδες κολοσσοί για τα Πειραικά δεδομένα, Ιωνικός, Εθνικός, Προοδευτική και o back 2 back νικητής της διοργάνωσης ΑΠΟ Κερατσινίου

2η φάση

1) Kύπρος Κορυδαλλού - Εθνικός Πειραιά
2) Δόξα Πειραιά - Θύελλα Μοσχάτου
3) νικητής 16 - Ιωνικός
4) νικητής 4 - Φαληρικός
5)  νικητής 2 - νικητής 5
6)  Ελλάς Ποντίων - ΑΕ Μοσχάτου
7) Παννεαπολικός - νικητής 1
8) νικητής 9 - Ενωση Ρέντη
9) Μαύρος Αετός/Ολυμπιάδα - ΑΕ Περάματος
10) Χαλκηδόνα - ΑΕ Αμφιάλη
11) νικητής 10 - Θύελλα/Αχιλλέας Κορυδαλλού 
12) νικητής 8 - Αμπελακιακός  
13) Ικαρος Καλλιθέας - ΑΠΟ Κερατσίνι
14) Παντζιτζιφιακός - Προοδευτική
15) Οδηγήτρια Κερατσινίου - ΑΟ Καραβάς
16) Σαρωνικός Αίγινας - Χαραυγή
17) Αστυπάλαια Κορυδαλλού - Αστέρια Δραπετσώνας
18) νικητής 15 - Αετός Κορυδαλλού
19)  νικητής 7 - Αίας Σαλαμίνας  
20)  νικητής 6 - νικητής 12
21) ΑΟ Κορυδαλλού - ΑΣ Ποντίων
22) Νίκη Ρέντη - Ηφαιστος
23) νικητής 11 - νικητής 13
24) νικητής 3 - νικητής 17
25) νικητής 14 - Ατρόμητος Πειραιά
26) Αρης Αμφιάλης - Ερμής Κορυδαλλού

ΑΣ Δραπετσώνας περνάει χωρίς αγώνα


Σειρά έχει το Πρωτάθλημα Πειραιά, με τις ομάδες της Α' κατηγορίας να μπάινουν στην κληρωτίδα για τον πρώτο διαχωρισμό των 2 ομίλων.

Α' κατηγορία ΕΠΣΠ

1ος όμιλος

Oδηγήτρια
Ερμής Κορυδαλλού
Ατρόμητος Πειραιά
Ενωση Ρέντη
Αετός Κορυδαλλού
Ικαρος Καλλιθέας
Παννεαπολικός
Σαρωνικός Αίγινας
ΑΕ Αμφιάλη
Αστέρια Δραπετσώνας
ΑΣ Δραπετσώνας
ΑΕ Μοσχάτο
Θύελλα/Αχιλλέας Κορυδαλλού
Μαύρος Αετός/Ολυμπιάδα
Δόξα Πειραιά
Παντζιτζιφιακός

2ος ομιλος

ΑΕ Περάματος
ΑΟ Καραβάς
Χαραυγή
Ηφαιστος
Κύπρος Κορυδαλλού
Θύελλα Μοσχάτου
Αίας Σαλαμίνας
Αμπελακιακός
Αστυπάλαια Κορυδαλλού
ΑΣ Ποντίων
Φαληρικός
ΑΟ Κορυδαλλός
Ελλάς Ποντίων
Νίκη Ρέντη
Χαλκηδόνα

Β' κατηγορία ΕΠΣΠ

1ος όμιλος

Αρμενική
ΑΟ Αγίου Δημητρίου
Αρης Αμφιάλης
Λέοντες Καμινίων
Ανω Νεάπολη
Προφήτης Ηλίας
Δίας Κορυδαλλού
Νέοι Ευγενείας
Αστέρας Κερατσινίου
Πανφαληρικός
ΑΟ Καστέλλα
Αστέρας Νικαίας
Νέοι Δραπετσώνας
ΑΕ Νίκαια


2ος όμιλος

Πανιώνιος Κερατσινίου
Σαλαμινομάχοι
Ηρακλής Νικαίας
Πειραικός
Χατζηκυριάκειο
Ολυμπιακός Κερατσινίου
Ατρόμητος Κερατσινίου
ΑΟΚ Φαλήρου
Αργοναύτης
Θησέας
Νέο Ικόνιο
Σπίθα Νίκαιας
Φοίνικας Αγίας Σοφίας
Αναγέννηση Μοσχάτου

 




 
Top