Ζωνιανά

Με το ενάμησι πόδι στην Football League βρίσκεται απο χθές ο Εργοτέλης μια αγωνιστική πριν το τέλος του Πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής.

Η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου πέρασε πανηγυρικά απο τα Ζωνιανά, επικρατώντας του τοπικού Ερμή με 3-1.

Οι κιτρινόμαυροι θέλουν πια άλλη μια νίκη επι της Θύελλας Ραφήνας στο Παγκρήτιο για να σφραγίσουν και τυπικά την επιστροφή τους.

Το σκορ άνοιξε στο 16' ο Βελλίνης, με τον Λεάλ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του πέντε λεπτά αργότερα.

Η υπόθεση νίκη σφράγισε και τυπικά στο 26' με τον Ουρουγουανό σταρ να πετυχαίνει το δεύτερο του προσωπικό τέρμα.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν με τον Πλουσή στο 2ο ημίχρονο.

Ερμής Ζωνιανών: Γιαννόπουλος, Γεμιστός, Ρουμπάκης, Χατζηβασίλης (57' Ταβλαδωράκης), Ρουσάκης, Καραγκιόζι, Σκουτέλης, Φαμπίνιο, Τοπούζης, Πασιαλής (46' Πλουσής)

Εργοτέλης: Βασιλειάδης, Νικολακάκης, Νιάρος, Τζάνης, Μπάτζιος, Γκοτσούλιας, Σερτζίνιο, Ρουσάκης, Καιμακαμούδης, Λεάλ (46' Μίνγκας), Βελλίνης (75' Μανουσάκης)